Schola Nativitatis

jest żeńskim zespołem wokalnym.

Wykonujemy głównie muzykę kościelną - chorał, kolędy i pieśni adwentowe, pasyjne i wielkanocne oraz pieśni do Ducha Świętego. Repertuar ten uzupełniamy polskimi pieśniami tradycyjnymi oraz wczesną polifonią.

Trzon scholi pochodzi z Chorzowa Starego, dlatego też zespół związał się szczególnie ze starochorzowską parafią św. Marii Magdaleny. Jako że chorał jest muzyką ściśle liturgiczną, Schola Nativitatis, oprócz pozaliturgicznych koncertów, stara się regularnie służyć w czasie liturgii, wykonując części stałe i zmienne mszy, zgodnie z obowiązującym okresem liturgicznym.

Dzięki zagłębianiu się w chorał i przebywaniu w jego mistycznej przestrzeni nie tylko czujemy olbrzymią radość ze wspólnego śpiewu, lecz przede wszystkim nasza wiara umacnia się i rodzi na nowo po każdym upadku.

Kierowniczką artystyczną scholi jest Magdalena Krzywda-Krzysteczko, z którą można kontaktować się w sprawach związanych z działalnością zespołu.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca schola śpiewa na mszy św. o godz. 16tej w kościele św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym.